#KesintisizEnerjininKolayYolu: "TEDAŞ Elektrik Arıza İhbar Uygulaması"

Resim

Kurumumuz tarafından geliştirilerek, 8 Mayıs'ta yapılan lansmanın ardından vatandaşların kullanımına sunulan "TEDAŞ Elektrik Arıza İhbar Uygulamasının" kullanımının yaygınlaştırılması ve bilinirliğinin artırılması amacıyla Twitter'de #KesintisizEnerjininKolayYoluHashtag'i ile sosyal medya etkinliği gerçekleştirildi.

 

TEDAŞ Elektrik Arıza İhbar Uygulaması, 8 Mayıs'ta Ankara Bilkent Otel'de düzenlenen lansmanla vatandaşların hizmetine sunulmuştu. Kurumumuz, lansmanın ardından uygulamanın vatandaşlar tarafından kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla çeşitli iletişim faaliyetleri yürütüyor. Bu kapsamda 16 Haziran Cuma günü, Twitter'de Hashtag çalışması gerçekleştirildi. Aralarında yöneticilerimizin de bulunduğu "TEDAŞ Ailesi Sosyal Medya Elçileri Whatsapp Grubu"ndan organize olan çalışanlarımızın katılım sağladığı, çok sayıda sosyal medya kullanıcısının da destek verdiği çalışmada, #KesintisizEnerjininKolayYolu Hashtag'i kullanıldı. Hashtag kısa sürede Türkiye gündemine girerek Trend Topic oldu.

 

Amacımız Ülkemizin Her Köşesine Kesintisiz Enerji Sağlamak

 

Hashtag çalışmasına ve uygulamaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genel Müdürümüz Sayın Ömer Sami YAPICI, "Kurumumuz tarafından sektörümüzün çatı kuruluşu ELDER' in de destekleriyle geliştirmiş olduğumuz Elektrik Arıza İhbar Uygulamasının kullanımının yaygınlaştırılması ve bilinirliğinin artırılması amacıyla çeşitli iletişim faaliyetlerim yürütmekteyiz. Bugün TEDAŞ ailesinin Sosyal Medya Elçileri ile Twitter'de Hashtag çalışması gerçekleştirdik. Temel amacımız, kurumumuzun öz kaynaklarıyla vatandaşlarımızın kullanımına sunmuş olduğumuz uygulamamızın bilinirliğini artırmak ve kullanımını yaygınlaştırarak ülkemizin her köşesine kesintisiz enerji arzı sağlamak. Uygulamamız sayesinde vatandaşlarımız artık elektrik arızalarına ilişkin ihbarlarını kolay bir şekilde iletebilecekleri gibi aynı zamanda; ihbarın takip ve sorgulaması, abone ve tesisat eklenmesi ile planlı elektrik kesintilerinin takibini de uygulamamız üzerinden gerçekleştirebilecekler. Vatandaşlarımızın uygulamamıza gösterdikleri ilgiden dolayı çok memnunuz. Vatandaşlarımızdan aldığımız geri bildirimler de çok olumlu. Uygulamamızın kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla iletişim ve tanıtım faaliyetlerimize önümüzdeki süreçte de devam edeceğiz. Bugün gerçekleştirdiğimiz Hashtag çalışmasına katılan, destek veren TEDAŞ ailesinin her bir bireyine ve vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.