TEDAŞ Heyeti Almanya’ya Teknik Ziyarette Bulundu

Resim

Ülkemizde elektrik dağıtım sisteminde canlı bakımın yapılması ve TEDAŞ Canlı Bakım Eğitim Merkezi kurulması kapsamında Genel Müdürümüz Sayın Ömer Sami YAPICI, beraberindeki heyetle 12-15 Haziran tarihleri arasında Almanya’nın Bavyera Eyaletine teknik ziyarette bulundu.

Farklı uygulamalar arasından örnek model canlı bakım çalışmasının belirlenmesi amacıyla düzenlenen ziyarette Genel Müdürümüze; Kurumumuz Gelişim Yönetimi Dairesi Başkanı Abdülkadir BALIK, Eğitim Müdürü Muharrem BİLGEN ile Uluslararası Eğitimler ve Projeler Şefi Ömer BOZKURT eşlik etti.

Sayın Genel Müdürümüz beraberindeki heyet ile birlikte ziyaretlerinde; ISSA (International Social Security Association/Uluslararası Sosyal Güvenlik Kurumu) Elektrik Gaz ve Su Endüstrilerinde Kazaları Önleme Bölümü Başkanı Dr. Jens JUHLING, Bayernwerk Netz (Almanya Elektrik Dağıtım Şirketi) Genel Müdürü Robert PFLÜGL, Havai Hatlar ve Canlı Bakım Bölümü Başkanı Klaus DUTSCH, Bayernwerk Netz Sağlık Güvenlik ve Çevre Bölümü Başkanı Arman BEDIKIAN, Bayernwerk Netz Kurumsal İş Sağlığı Yöneticisi Cathrin Praße-STERN ile BG  ETEM (İş Güvenliği Meslek Birliği Enstitüsü) Yönetim Kurulu Üyesi Nevzat BAĞLI ve BG ETEM Teknik Temsilcisi Christian KRAUS’dan Almanya elektrik dağıtım şebekesindeki gerilim altında çalışma uygulamaları hakkında brifing aldı.

Bavyera Eyaleti elektrik dağıtım şirketi Bayernwerk’in Pfaffenhofen ve Bayreuth bölgesinde yer alan alçak ve orta gerilim yeraltı şebekesi ile havai hat şebekesindeki gerilim altında çalışma uygulamalarını yerinde inceleyen heyet, canlı bakım eğitim merkezlerini ziyaret ederek gerilim altında çalışma eğitimleri konusunda bilgi aldı.

Ziyaret esnasında Türkiye elektrik sektörü hakkında genel bilgilendirmelerde bulunan Sayın Genel Müdürümüz; Teşekkülümüzce yürütülen elektrik dağıtım sektöründeki canlı bakım yapılmasına yönelik çalışmalar konusunda da açıklamalarda bulundu. Canlı bakım ile elektrik dağıtım sisteminde yapılacak olan bakım faaliyetlerinin, enerji kesmeden gerçekleştirilmesinin önemine vurgu yapan Sayın Genel Müdürümüz “Ülkemizde uygulanacak bu sistemle hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetinde artış sağlanacak. Aynı zamanda güçlü marka ve kurumsal imaj yönetiminin yanı sıra personel güvenliğinde maksimum faydalar sağlanarak operasyonel faaliyetlerin maliyetlerinde de düşüşler yaşanacak.” dedi.