Depremde 31 Personel Vefat Etti

Resim

Kahramanmaraş ve Hatay illerinde meydana gelen depremlerde, bölgede hizmet veren elektrik dağıtım şirketlerinde görev yapan 31 personel vefat etti.

Ülkemiz, Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerle yasa boğuldu. Deprem, 11 ilimizde büyük yıkım ve can kaybına sebep oldu. Bu elim felakette, Toroslar EDAŞ hizmet bölgesinde 20, AKEDAŞ hizmet bölgesinde 6, Fırat EDAŞ hizmet bölgesinde 4, Dicle EDAŞ hizmet bölgesinde ise 1 personel hayatını kaybetti.

Depremin ilk saatlerinden itibaren bölgelerdeki çalışmaları, TEDAŞ Kriz Merkezinden yakından takip eden Genel Müdürümüz Sayın Ömer Sami YAPICI, afet bölgesinde hizmet veren elektrik dağıtım şirketlerinde görev yapan 31 personelin hayatını kaybetmesinden dolayı duyduğu derin üzüntüyü dile getirerek, "Depremin etkilediği bölgelerde görev yapan elektrik dağıtım şirketlerindeki 31 çalışanın hayatını kaybettiğini, derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Ülkemizi yasa boğan felakette, Hatay'da 18, Kahramanmaraş'ta 2, Adıyaman'da 4, Malatya'da 4, Diyarbakır, Adana ve Gaziantep illerinde ise birer personelin hayatını kaybetmesinden dolayı tarifsiz bir üzüntü içerisindeyim. Şahsım ve tüm TEDAŞ ailesi olarak, hayatını kaybeden elektrik dağıtım şirketi çalışanlarının acısını derinden yaşıyoruz. Şahsım ve kurumum adına; başta çalışanların geride kalan aileleri olmak üzere, sektörümüzün çatı kuruluşu ELDER, bölgede elektrik dağıtım hizmeti sunan Toroslar EDAŞ, AKEDAŞ, Fırat EDAŞ ve Dicle EDAŞ ile sektörümüzün tüm paydaşlarına başsağlığı diliyorum. Ayrıca, ağır yaralı olarak hastanede tedavi altında bulunan 2 personel başta olmak üzere, tüm yaralılarımıza Allah'tan acil şifalar diliyorum. Depremin yarattığı tahribatı gidermek ve milletimizi yeniden ayağa kaldırmak için tüm paydaşlarımızla dayanışma içerisinde, omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle bir kez daha depremde kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun. Allah, bu tür acıları bir daha yaşatmasın inşallah." dedi.